Maciek Kocztorz: Atmosfera jest świetna

Po meczu z Zaborzem Zabrze musieliśmy zadać kilka pytań osobie, która przesądziła o sobotnim zwycięstwie. Padło na Maćka Kocztorza, który pewnie wykonanym rzutem karnym zapewnił naszej drużynie trzy punkty.

Moim zdaniem na dobrą formę drużyny składa się wiele czynników. - stwierdził po spotkaniu Maciek . Przede wszystkim jest to solidnie przepracowany okres przygotowawczy. Na pewno duży wpływ mają również zaangażowanie i podejście do treningów. Dużo zależy także od atmosfery w szatni, która w naszej drużynie jest świetna.

Spotkanie z Zaborzem Zabrze z punktu widzenia tabeli miało bardzo ważne znaczenie jak to wyglądało z Twojej perspektywy ?

Dzisiejszy mecz miał dla nas ogromną wagę, gdyż rywalizowaliśmy bezpośrednio z zespołem, który tak jak my chce zająć bezpieczne miejsce w środku tabeli. Spotkanie było bardzo wyrównane. Określiłbym je jako typowy mecz walki. Z perspektywy całego meczu odnoszę wrażenie, że byliśmy zespołem lepszym. Przed zdobyciem bramki, stworzyliśmy sobie kilka naprawdę dogodnych sytuacji. Nie można jednak zapominać o obronionym rzucie karnym przez naszego bramkarza w 40 minucie meczu. Gdyby nie to mecz mógłby się wówczas różnie ułożyć.

Grę dla Silesii łączysz ze studiowaniem, w tygodniu czas poświęcasz na zgłębianie tajników prawa a w weekend walczysz na lokalnych boiskach, ciężko pogodzić te dwie sprawy ?

Z pewnością nie jest to łatwe zadanie. Wymaga dość dużo determinacji i dobrego zorganizowania. Szczególnie ciężko jest w okresie sesji. Jednak przyjemność jaką czerpie z meczów pozwala mi - w moim odczuciu - dość dobrze łączyć studia i grę w piłkę.

Po udanym starcie oczekiwania względem drużyny rosną masz jakiś cel, któremu chciałbyś sprostać do końca rundy ?

W nadchodzącej rundzie chciałbym wraz z drużyną przede wszystkim zająć jak najwyższe miejsce w tabeli. Z pewnością jest to cel, do którego jako zespół, wspólnie będziemy dążyć.

Warto wspomnieć, że Maciek dzięki trafieniu z Zaborzem Zabrze został samodzielnym liderem w klasyfikacji strzelców Silesii. Na swoim koncie ma obecnie 8 trafień i o jedną bramkę wyprzedza Kamila Brzoskę.

Zdjęcie:Kasia Gać/naszwodzislaw.com