Wziąć rewanż za porażkę sprzed roku

Już w najbliższy weekend kibiców z naszej Gminy czeka piłkarskie święto, na boisko Silesii zawitają piłkarze Naprzodu Syrynia, nasi odwieczni rywale wrócą do Lubomi po ponad rocznej przerwie, pora więc przypomnieć ostatnie spotkanie obu drużyn.

Sezon 2016/2017, XXX kolejka i ostatnia szansa na pozostanie w lidze okręgowej. Zwycięstwo daje utrzymanie Silesii a strata punktów przy niekorzystnych rezultatach innych spotkań oznacza spadek do A klasy.

Zespół pod wodzą Wojtka Matuszka wystąpił w składzie: Rafał Koczwara, Łukasz Smuda, Aleksander Dembowy, Szymon Zacharko, Paweł Kowol, Patryk Jasny, Wojciech Matuszek, Marcin Szymiczek, Dominik Siedlaczek, Dawid Burek, Adrian Klimanek. Rezerwowi: Łukasz Witt, Jakub Szyra, Artur Błędowski.

Mimo zaciętej walki do ostatniego momentu, naszej drużynie nie udało się wykorzystać kilku okazji i po 90 minutach to piłkarze z Syrynii świętowali wygraną 1:0. Dla nas porażka oznaczała pierwszy historyczny spadek do A-klasy. Galerię zdjęć z ostatnich derbów możecie znaleźć pod tym linkiem https://sport.nowiny.pl/129434-silesia-lubomia-poza-klasa-okregowa-zdjecia.html.

Dzięki zbiegowi okoliczności Silesii udało się jednak utrzymać na szóstym szczeblu rozgrywkowym. Sezon spędzony w II grupie minął bardzo szybko i już z powrotem jesteśmy tam gdzie nasze miejsce.

Kibice nie muszą już więcej czekać na derby bo w niedzielę o 11 na boisku Silesii dojdzie do kolejnego lokalnego pojedynku.

Kto tym razem będzie świętował po ostatnim gwizdku sędziego ?

Silesia Lubomia - Naprzód Syrynia 2.09 (niedziela), godz. 11:00