Z nieba do piekła

Dobrze przygotowana murawa w Zbrosławicach przywitała zawodników obu zespołów o godzinie 12:30. Spotkanie rozgrywane w samo południe przyniosło wiele sportowych emocji. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami i zremisowały 3:3.

Słoneczna sobota rozpoczęła się fatalnie dla gospodarzy, trzy bramki w ciągu 10 minut mogłyby załamać każdą drużynę ale Drama odrobiła straty i przy odrobinie szczęścia mogła wygrać to spotkanie. Wynik meczu w 20 minucie otworzył Kamil Brzoska, który popisał się idealnym strzałem z dystansu, piłka uderzona po ziemi wpadła tuż obok dalszego słupka.

Silesia napędzona pierwszym trafieniem po 7 minutach cieszyła się z kolejnego trafienia, tym razem drogę do siatki znalazł Bartłomiej Socha. Kolejne 3 minuty i kolejny gol dla Lubomii, drugi raz na listę strzelców wpisał się Socha, który fenomenalnie przymierzył w okienko z okolic 20 metra nie dając szans na interwencję bramkarzowi.

Kiedy nasza drużyna myślami powoli zmierzała do szatni, Drama wykorzystała niefrasobliwość przy wyjść z pola karnego po wrzutce z rzutu rożnego. Piłka powrotna powędrowała na dalszy słupek a tam główką skierował ją do siatki Mateusz Kubica. Do przerwy 1:3 dla Silesii.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze, napędzeni golem zdobytym tuż przed przerwą, starali się wykorzystać swoich skrzydłowych i upatrywali szansy na gola w bocznych sektorach boiska. Kluczowe okazały się jednak błędy indywidualne jakie przytrafiły się naszej obronie. Bezlitosny okazał się Marcin Paszek, który na przestrzeni dwóch minut wykorzystał dwie sytuacje sam na sam i doprowadził do remisu.

Gospodarze za wszelką cenę chcieli wygrać spotkanie ale brakowało im szczęścia. Dwukrotnie uderzali piłkę z 7 metra przed bramką Piotra Szuścika. Bramkarz Silesii pierwsze uderzenie sparował przed siebie po czym piłkę wybili obrońcy. Drugi strzał przed interwencją naszego golkipera trafił w słupek a piłka lecąc w powietrzu równo z linią bramkową trafiła go w rękę i wyszła w pole karne. Po tej sytuacji sędzia zakończył spotkanie.

Drama Zbrosławice – Silesia Lubomia 3:3 (1:3)

0:1 – Brzoska 20min.

0:2 – Socha 27min.

0:3 – Socha 30min.

1:3 – Kubica 39min.

2:3 – Paszek 58min

3:3 – Paszek 60min.

Drama: Markowski (45. Musioł) – Wujek, Lewandowski, Mrożek, Panak (45. Lindner) – Balytskyy (80. Niewolok), Kubica (80. Zachnik), Halama (45. Koschny), M. Chmurczyk (75. P. Chmurczyk), Cziba – Kurkowski (45. Paszek). Trener Dariusz DWOJAK

Silesia: Szuścik – Kondziołka (85. Biły), Zacharko, Kamczyk, Dzierżęga – Jęczmionka (61. Siedlaczek), Szymiczek, Kocztorz, Kopel – Brzoska, Socha. Trener Mateusz GALIKOWSKI