Cenny punkt na Srebrnej..

W sobotnie popołudnie Silesia rozegrała spotkanie wyjazdowe z Unią Racibórz. Była to ostatnia kolejka przed rewanżami.

W pierwszej połowie Unia Racibórz zdobyła bramkę po strzale zza pola karnego przez Rafała Chałupińskiego. Lubomia starała się tworzyć własne sytuacje bramkowe, ale podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach brakowało decyzji w ostatniej fazie akcji. Bez większych emocji na przerwę drużyny schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu gospodarzy.

Druga połowa zaczęła się pomyślnie dla naszej ekipy. W 49 minucie po wrzutce z rzutu rożnego przez Florkowskiego piłkę do bramki skierował Kondziołka. Na unitów podziałało to bardzo pobudzająco i co chwila groźnie atakowali bramkę strzeżoną przez Wacławca. Raz pomogła poprzeczka, dwukrotnie słupek, raz świetną intuicyjną interwencją popisał się wspomniany Wacławiec. Mieliśmy zatem dużo szczęścia. Nie udało się już jednak po dobrze rozegranym rzucie rożnym gospodarzy. Grający trener, Dawid Plizga strzałem z dystansu uderzył w same okienko. 2:1.  Lubomia ruszyła do śmielszych ataków. Efektem tego Mateusz Kondziołka wywalczył rzut wolny na wysokości 20 metra. Do piłki podchodzi grający trener, Jarosław Wieczorek i w samo okienko uderzył nie do obrony. Można powiedzieć rewanż za strzał Plizgi. W końcówce nasza drużyna miała jeszcze jedną świetną sytuację na zgarnięcie 3 punktów ale zbyt wolno Mateusz Mosz zdecydował się na oddanie strzału.

Szanujemy remis na trudnym terenie. Musimy pamiętać, że mieliśmy sporo szczęścia w drugiej połowie, ale i mogliśmy sprawić sporą niespodziankę. Przed rewanżami zajmujemy 8 miejsce z dorobkiem 8 punktów.

Pozostałe wyniki 9 kolejki:

Naprzód Borucin 3-3 LKS Krzyżanowice (k. Raciborza)
Czarni Gorzyce 1-1 LKS 1908 Nędza
Zameczek Czernica 0-4 LKS Tworków
Dąb Gaszowice 2-3 KS 1905 Krzanowice

Pierwsze rewanżowe spotkanie już w sobotę 26 października. O godzinie 16:00 zagramy na wyjeździe z Zameczkiem Czernica. Pierwszy mecz wygraliśmy 2:0. Zapraszamy wszystkich serdecznie !